Demelza van der Maas wordt half oktober 2026 benoemd tot directeur museum van Naturalis Biodiversity Center. Zij maakt de overstap vanaf Heineken, waar zij ruim elf jaar mede leiding gaf aan de bezoekersorganisatie en erfgoed en strategische storytelling in haar portefeuille had. Van der Maas volgt hiermee Marjolein van Breemen op, die eerder dit jaar onverwachts overleed.
Inclusie en maatschappelijke impact
Met een PhD in museum- en erfgoedstudies en ruim 11 jaar ervaring op managementniveau combineert Demelza van der Maas (42) inhoudelijke expertise met ervaring om succes- en betekenisvol publiek te bereiken. Naast haar focus op storytelling en publieksbereik, bracht Van der Maas binnen haar vorige rollen jarenlang verandering teweeg op het gebied van diversiteit en inclusie.
Van bierbrouwer naar biodiversiteit
Van bierbrouwer naar biodiversiteit klinkt op het eerste gehoor misschien als een opmerkelijke overstap, maar de kern van Demelza’s werk is onveranderd: mensen verbinden en verhalen vertellen die impact maken. Demelza: “Wat mij drijft, is hoe je met verhalen, collecties en onderzoek mensen kunt raken én in beweging kunt brengen. De opgave om van een museumbezoek méér te maken dan een mooie dag uit, is juist nu de biodiversiteit onder druk staat urgenter dan ooit. Ik kan me geen mooiere plek bedenken om mijn kennis, ervaring en groene hart in te zetten dan bij Naturalis."
Algemeen directeur Marcel Beukeboom ziet de toekomst met veel vertrouwen tegemoet: "Na het overlijden van Marjolein hebben we de tijd genomen om te zoeken naar iemand die past bij de opgave waar we als organisatie voor staan. We zijn verheugd dat we dit in Demelza hebben gevonden. Zij brengt een unieke combinatie mee van academische diepgang, commercieel inzicht en een verbindende stijl van leidinggeven. Demelza heeft bewezen dat zij inhoudelijke ambities daadwerkelijk kan realiseren. Met haar visie op public engagement is zij de ideale persoon om ons museum nog steviger te positioneren in het hart van de samenleving."
Meer informatie
Media met vragen of interviewverzoeken kunnen contact opnemen met de communicatie-afdeling van Naturalis.
Een versie van bovenstaande foto in hoge resolutie is te vinden in deze persmap.