Spotlight op onze experts

Auke-Florian in LiveScience

Tijdens de Spotlights van Naturalis delen onze experts de nieuwste kennis, ze nemen echte collectiestukken mee en praten vol passie over hun werk in het museum.

Locatie
LiveScience
Leeftijd
Vanaf 8 jaar
Prijs
Gratis

Kijk mee
naar de Spotlights

DatumSpotlight
Zaterdag 20-12Max Caspers laat zien hoe Naturalis met het project CollAction onze collectie van bijzondere objecten uit de natuur weer helemaal in topvorm brengt. Zo blijven onze 43 miljoen schatten veilig en klaar om ontdekt te worden.
Zondag 21-12Marja van Doorne onderzoekt zeewier, vooral soorten die groeien op het Japanse bessenwier, een zeewier dat oorspronkelijk uit de zeeën rond Japan komt. Ontdek hoe ze onderzoek doet, hoe verschillende zeewieren samen groeien en samenwerken, en wat dat ons vertelt over het leven in de zee.
Dinsdag 23-12Op de werkstraat van LiveScience speurt Eelco Kruidenier naar fossielen van kleine zoogdieren in grondmonsters. Tijdens het speuren gaat hij graag in gesprek met bezoekers, wat vaak tot bijzondere ontmoetingen leidt. Over deze ervaringen schreef hij dit jaar een boek waar hij tijdens de spotlight meer over vertelt.
Vrijdag 26-12Marjolein van Breemen is sectordirecteur Museum. In de spotlight vertelt zij wat werken aan het ons museum zo leuk en bijzonder maakt. Misschien licht ze zelfs al een tipje van de sluier op over de plannen voor het komende jaar.
Zaterdag 27-12Onderzoeker Hanco Zwaan neemt je mee in de wereld van Surinaams goud. Kom alles te weten over de herkomst, bijzondere eigenschappen en de link met de gouden koets.
Zondag 28-12Erwin Zethof werkt in het Dinolab met échte dinosaurusbotten en laat zien hoe je fossielen schoonmaakt en herkent. Hij vertelt waarom fossielen zoeken zo leuk is en waar je zelfs in Nederland bijzondere vondsten kunt doen. Kom luisteren en vraag hem alles wat je wilt weten!
Maandag 29-12Maaike de Voogd onderzocht welke bodemdieren er allemaal in stadstuinen leven. Daarbij ontdekte ze een bijzonder klein beestje: de pseudoschorpioen. In de spotlight vertelt ze waarom dit spinachtige diertje zo speciaal is.
Woensdag 31-12Martijn Guliker werkt in het Dinolab met échte dinosaurusbotten en laat je zien hoe je fossielen schoonmaakt en herkent. Hier worden de botten stap voor stap klaargemaakt, eerst voor onderzoek en daarna om ze aan iedereen in het museum te kunnen laten zien.
Zaterdag 3-1Alice van Duijn beantwoordt bij Naturalis allerlei natuurvragen, zoals “Wat heb ik gevonden?” In haar spotlight laat ze de meest bijzondere natuurvondsten van 2025 zien, van rare stenen tot mysterieuze botten. Kom ontdekken welke bijzondere vondsten er allemaal zijn gedaan.
Zondag 4-1Op de werkstraat van LiveScience speurt Eelco Kruidenier naar fossielen van kleine zoogdieren in grondmonsters. Tijdens het speuren gaat hij graag in gesprek met bezoekers, wat vaak tot bijzondere ontmoetingen leidt. Over deze ervaringen schreef hij dit jaar een boek waar hij tijdens de spotlight meer over vertelt.
Zaterdag 10-1Op 8 januari is het de geboortedag van Alfred Russel Wallace, een echte ontdekkingsreiziger en natuuronderzoeker. Op 10 januari zetten we hem extra in de spotlicht bij Naturalis. Thomas Wood vertelt (in het engels) over bijzondere bijen die Wallace zelf verzamelde, en Jordy van der Beek neemt je mee in de wereld van muggen, jungle-avonturen en ziektes. Ontdek hoe Wallace in de natuur zijn ideeën over evolutie kreeg en waarom die nog steeds belangrijk zijn!
Zondag 11-1Wist je dat Naturalis meer dan 43 miljoen natuurobjecten heeft? Dat zijn héél veel dieren, planten en fossielen! In deze spotlight vertelt Eva van der Veer waarom deze collectie zo speciaal is en hoe we er goed voor zorgen. Ontdek hoe Naturalis de natuur bewaart voor nu én later.