English
BezoekTentoonstellingEducatieScienceNatuurinformatieOver Naturalis
   Expedities > Dodo_Expeditie 2009 > Weblog Dodo-expeditie 2009


Dodo Expeditie Weblog 2009


We gaan! - Kenneth - 1 juli 2009

 

Alle voorbereidingen getroffen en straks vertrekken Rene, onze technicus met de twee rechterhanden en ik vice versa op naar Mauritius!

De voorbereidingen hebben nogal wat voeten in de aarde gehad. Perry de Louw onze hydroloog die morgen vertrekt heeft een paar weken geleden een enorme krachtige pomp gekocht. Met deze pomp kunnen we de dodo polder leegpompen. Hij kan water wel 30 m omhoog pompen. We probeerden de pomp uit enige dagen geleden in een Amsterdamse gracht vlakbij de woonboot van Rene. Zodra we de stekker in het stopcontact deden spoot het water er met zo’n kracht uit dat Perry drijfnat gespoten werd. Rene en ik lachten hem uiteraard bemoedigend toe.

Nu rest mij, als expeditieleider de edele taak om deze superpomp te transporteren naar Mauritius. Dat betekent 19 kilo pomp, drie onderbroeken en een tandenborstel en dan zit ik aan mijn gewicht. In Mauritius koop ik wel de tandpasta. Ik verheug me al op de douane controles. Wat heeft u in uw rugzak? O gewoon een pomp, zeg ik dan, een echte Nederlander neemt immers altijd zijn eigen pomp mee, net als Duitsers hun eigen schep. Zonder pomp gaan we niet weg, je weet nooit wat er kan gebeuren met het rijzende water.

We hebben de bagage verdeeld over de groep, Rene neemt 30 kg gereedschap mee, Perry reservepompen, Hanneke de theodoliet (hoogte meter), John heeft een loodzwaar statief, Arike nog eens 10m reserve slang. Allemaal rare zaken voor vakantie, maar gewone zaken voor een expeditie.

Bij aankomst gaan Rene, Perry en ik de voorbereidingen treffen om er voor te zorgen dat we de volgende week met het voltallig team aan de slag kunnen in onze eigen dodopolder!

Nu maar hopen dat alles goed aankomt…


Terug naar het overzicht

Stel een vraag / bekijk eerder gestelde vragen



vorige